Тенис звездата Йелена Остапенко избухна на съдията заради противоречиво обаждане: „Никога няма да забравя“
New York Post | 2024-01-05 | 17:55:48

Йелена Остапенко избухна на съдийския стол след редица обаждания, с които не беше съгласна, обвинявайки длъжностното лице, че е „сляп“ по време на четвъртфинална загуба от Виктория Азаренка в Brisbane International в четвъртък.

Точката на пробив на Остапенко дойде, след като Азаренка поведе с 5-4 в третия сет.

Шампионът на Откритото първенство на Франция от 2017 г. смяташе, че топката отскочи поне два пъти от страната на Азаренка, но съдията позволи играта да продължи, като Азаренка спечели точката и играта.

„Ти си сляп. Невъзможно е да играеш, когато си…” извика Остапенко, като сякаш показа, че смята, че топката е отскочила три пъти. „Правиш толкова много грешки. Никога повече не те искам на моя мач. Никога няма да участваш в мача ми. Никога няма да участваш в мача ми. Не те искам на моите мачове. Ти съсипваш мачовете ми... Никога няма да забравя, никога.”

Азаренка отне два часа и половина, преди най-накрая да победи третата поставена Остапенко с 6-3, 3-6, 7-5 в първия мач на Pat Rafter Arena.

Азаренка контролираше в началото, когато взе първия сет с един пробив на сервис, но с напредването на мача Остапенко започна да намира диапазона си и заслужено изравни.

„С Йелена понякога просто трябва да сложиш каска и да се опиташ да останеш там“, каза Азаренка за Остапенко след мача.

„Тя е невероятен играч. Виждали сме го много пъти. Тя е шампионка от Големия шлем. Тя е доказвала много пъти, че може да победи всеки... Винаги е много опасна. Мислех, че качеството на тениса е невероятно.”

Турнирът в Бризбейн е загрявка за Откритото първенство на Австралия, което 34-годишната Азаренка спечели през 2012 и 2013 г.

Остапенко се чувстваше удобно на сервис в третия сет, докато Азаренка се бореше да задържи своя.

Но при 5-6 и сервиране, за да изпрати сета в тайбрек, латвийката пропусна и лош сервис на игра донесе победата на беларусината.

Азаренка ще играе с топ поставената Арина Сабаленка на полуфиналите.